Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
10 postów 206 komentarzy

Faral

faral - Jak w piosence "Mury" Jacka Kaczmarskiego, jestem jako ten śpiewak co także był sam. Cześć pamięci Jacka Kaczmarskiego.

A cenzura nadal nęci

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Cenzura nęci każdą władzę, bo cóż przyjemniejszego, gdy wokół słyszy się te same myśli-moje myśli, gdy każda sprawa naświetlana jest z tej samej strony-mojej strony. Nie muszę natężać umysłu, nie muszę szukać argumentów, bo po co, wystarczy cenzor

Wydawało by się, że cenzura to był problem autorów tekstów z lat głębokiego socjalizmu, ale okazuje się, że nie. Pragnienie cenzury nawet dziś drąży umysły ludzi całkiem młodych. Kim jest niezależny bloger, to człowiek który myśli niezależnie, potrafi argumentować swoje zdanie, nawet wtedy gdy się myli, potrafi przyznać się do swojej pomyłki ale z drugiej strony akceptuje odmienne zdanie, ocenę faktów innych ludzi, innych blogierów. Można nie akceptować przekleństw w wypowiedziach, ale niezależny bloger akceptuje fakt, że inny niezależny blogier myśli inaczej, inaczej ocenia świat, ocenia fakty. Jeżeli argumentuje to w sposób kulturalny, musimy to akceptować.
 
„NIE MA WIĘKSZEGO WSTYDU DLA CZŁOWIEKA MYŚLĄCEGO NIEZALEŻNIE,
NIŻ WOŁANIE O ODGÓRNĄ CENZURĘ”
 
To nie przystoi człowiekowi, który chce się mienić niezależnym blogerem. A mimo tego pojawiają się ludzie, chcący uchodzić za blogerów którym pragnienie cenzury jest bardzo bliskie. Nie mówmy o osobach, dlatego nie będę podawał kto, ale przytoczę wypowiedzi. Osoby te nie tylko, że same blokują tych którzy mają odmienne zdanie: „Nie jesteś mile widziany na moim blogu. Za swoje kłamstwa i brednie dostajesz bana.” ale również żądają od portalu usuwania osób, które niezbyt dokładnie wyrażają ich widzenie świata. Mówią coś, co oni odgórnie uznają za kłamstwo. „Jednego co chcę to nie widzieć na nE takich wymoczków jak ty, xxxxx i jeszcze parę sztuk”. Tak jedynego co chcę to mojego idealnego ocenzurowanego świata, pozbawionego ludzi, którzy odważą się wyrażać inne zdanie. Bo gdy nie starcza wiedzy, argumentów, gdy przegrywa się w dyskusji u niektórych ludzi pojawia się pokusa odzyskania pola poprzez obrażanie, wyśmiewanie zdobywającego przewagę a wreszcie rozpaczliwe wołanie o cenzurę.

Ja żyłem w czasach, kiedy obowiązywała cenzura, gdy aktorzy kabaretowi zawieszali głos i mrugali okiem,  gdy rodzice mówili swym dzieciom „to było tak, ale nie mów tego w szkole, bo możesz mieć problemy”. Wydawało mi się, że te czasy mam za sobą, że ludzie młodzi będą zdolni i na tyle wykształceni, by prowadzić rozmowy na argumenty, że będą się przekonywali i akceptowali swą odmienność, potrafili rozmawiać na tematy, które ich różnią, że wreszcie będą pozbawieni cech „kreatora cenzury”, czyżbym się jednak pomylił? 

KOMENTARZE

 • @Antoni1
  Dokładnie tak, dotyczy to tekstu Adriano, nie podoba mi się, że ktoś kto walczy o wolność słowa, walczy o wolność słowa ale tylko zgodnego z jego zdaniem. Każdy ma prawo, szczególnie wolny bloger do prywatnej oceny faktów, a szczególnie polityków. Po to jesteśmy by dyskutować, przekonywać się na wzajem w sposób kulturalny a nie narzucać swoje zdanie i blokować cenzurą zdania innych.

  A "Towarzysz" Adriano ma tak głęboko zakorzenione, jak to on określa, "bolszewickie metody", dla niego ma rację tylko ten, co myśli jak on. Nie bardzo jest w stanie nawet starać się zrozumieć argumentację innych. Zresztą nie tylko on, jest tu grupka takich osób. Mówisz coś innego, masz wątpliwości to "won na łonet" słowa jego nieodłącznej towarzyszki.
 • Uderz w stół a norzyce się odezwą
  i się odzywają. Piszesz o mnie o Contessie i kłamiesz jak z nut, bo piszesz o bezpodstawnej cenzurze inaczej myślących. A ja w komentarzach na NE i na privie do Łazarza pisałem coś takiego:

  TEKSTY Z BLUŹNIERSTWAMI I KŁAMSTWAMI POWINNY OD RAZU LĄDOWAĆ W KOSZU. Tu nie chodzi o inne myślenie. Bo czerwoni nie myślą i Pan o tym doskonale wie. Oni rozjeżdżąją i niszczą wszystko co wartościowe i prawdziwe. Gdyby ten tekst był kulturalny i merytorycznie "punktował" PiS to ja to doskonale rozumiem.
  Osobiście znam osoby z PiSu, które nie zasługują na uczestniczenie w jakiejkolwiek organizacji. Jakiś czas temu na NE był wpis krytykujący politykę PiSu co do rozdawania miejsc na liście. Wpis był całkiem merytoryczny i ja podziękowałem autorowi tego wpisu za to, że mnie o takiej głupiej politycę poinformował.

  "Więc proszę mi nie insynuować, że tu chodzi o moją nietolerancje do innego myślenia bo to mnie obraża. Administracja, właśnie ponosi winę za to, że promowane są takie teksty.
  Proszę sobie wyobrazić, że ktoś wchodzi pierwszy raz na NE i widzi coś takiego. Żadnej merytorycznej uwagi w tym KUPOWSKIM tekście i do tego same bluźnierstwa. Ja jakbym zobaczył przy moim pierwszym wejściu na NE coś takiego, to bym pomyślał o najgorszych rzeczach a NE byłby dla mnie spalony na starcie i to nie dlatego, że ma tak zwany pluralizm, ale dlatego, że PROMUJE kłamliwe i pełne PRAWDZIWEJ nienawiści (nie tak jak ta nienawiść wmawiana PiSowi) teksty."

  Kłamiesz jak zwykle. Nic się nie zmieniło.

  LINKI JAKO DOWÓD TWOJEGO ZAKŁAMANIA:

  http://adriano.nowyekran.pl/post/28147,administracja-nowego-ekranu-promuje-czerwone-miernoty#comment_231992

  http://adriano.nowyekran.pl/post/28147,administracja-nowego-ekranu-promuje-czerwone-miernoty#comment_232639  O Tobie kłamco:

  http://adriano.nowyekran.pl/post/23755,faral-powski-aktywista-do-pisania-komentarzy-oraz-obnizenie-podatkow-dobrze-czy-zle-czym-jest-populizm
 • @adriano
  To już drugi tekst, gdzie wykazuję ci, że metody rodem z lat 50 są tobie bardzo bliskie. Wyzywasz ludzi, cenzurujesz komentarze pod twoimi tekstami, to nie ja powiedziałem, że usuwałeś stamtąd niewygodne ci komentarze, a już ja tu pokazałem, że banowałeś ludzi, których zdania uważałeś za kłamliwe. Dalej działasz metodą oczerniania i kłamania. Wezmę jeden przykład zabójstwa w Łodzi, wypowiedzą tą ośmieszam teorie spiskowe, pokazuję, co można uzyskać gdy nie mając dowodów, lub dowody szczątkowe próbuje się zastąpić śledczych. I w tej wypowiedzi dowodziłem, że jeżeli będziemy patrzyli metodą korzyści politycznych, to ta śmierć przyniosła korzyści właśnie PiS, czy to oznacza, że ja PiS oskarżam o to PiS? Powiem ci inne zestawienie, L.Kaczyński lecąc do Smoleńska miał ok. 20% poparcie, czyli praktycznie PO miało to stanowisko w ręku, jego brat, który po jego krótkim rządzie był znacznie niżej oceniany niż Lech na fali współczucia, nieznacznie tylko przegrał z Komorowskim, czyli wygrał politycznie, lecz czy to dowód na to, że to on zorganizował katastrofę pod Smoleńskiem, to tylko dowód na to, że PO organizowanie takiej katastrofy się po prostu politycznie nie opłacało. I znowu to rozważania akademickie, nie mam dowodów, materiałów w śledztwie, więc nie próbuję ludziom wmawiać kto i kiedy dokonał zamachu? Ja całą katastrofę Smoleńską kwituje jednym, totalną głupotą było samolotem pełnym starszych ludzi lecących oddać hołd pomordowanym wlatywanie w mgłę i szukanie możliwości wylądowania na lotnisku na które powinno się latać wyłącznie przy dobrej pogodzie. Różnica w poglądach nie jest powodem do wyzywania od aktywistów, niektórzy ludzie rozważają szerzej niż ty, który masz z góry utarte poglądy i każdy z twoją prawdą musi się zgadzać. Rozważanie alternatywne, to "zdrada narodu".
  Dla mnie zarówno PO nie jest "boska" wielu tam ludzi których, poglądy, metody działania odrzucam. Również nisko oceniam Ziobro, za prywatę, bo czym była konferencja prasowa o Doktorze G, ale nie tylko, Macierewicz to dla mnie analfabeta techniczny, co wielokrotnie dowodził, za to cenię wysoko Zytę Gilowską, znacznie wyżej niż obecnego Ministra Finansów. Mam szacunek do kilku posłów PJN. SLD uważam za młodzików którzy chcą władzy ale nie bardzo mają pojęcia co z nią zrobić. Mój podział nie przebiega po linii rozgraniczającej jakiejkolwiek partii. W każdej sytuacji szukam za i przeciw.
  Kulturalnie można rozmawiać o różnych rzeczach, nawet doprowadzając je do absurdu, ty tego nie potrafisz. Dlatego twoje rozpaczliwe wołanie o cenzurę, cenzurę której wynikając z wypowiedzi pod twoim tekstem naprawdę niewielu chce. Musisz się pogodzić z tym, że to nie ty jesteś wyrocznią (dawniej oficerem, a częściej kapusiem SB) i nie ty decydujesz kto i co może powiedzieć. Stosujesz "Metody bolszewickie" i sam tego nawet nie widzisz.

  Dla ludzi, którzy nie wyznają twojej prawdy masz jedno określenie, są to kłamcy. Dlatego ja jestem kłamcą, co przy twojej definicji kłamstwa jest dla mnie zaszczytem. Nie chciałbym być takim prawdomównym jak ty, czyli takim, co wymaga bezwzględnej akceptacji jedynych słusznych poglądów.
 • @adriano
  Na jeszcze jedno ciekawe Twoje stwierdzenie "TEKSTY Z BLUŹNIERSTWAMI I KŁAMSTWAMI POWINNY OD RAZU LĄDOWAĆ W KOSZU. " i najlepiej gdybyś to ty oceniał co jest kłamstwem a co bluźnierstwem, czyli mamy idealnego pierwszego cenzora IV RP.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031