Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
10 postów 206 komentarzy

Faral

faral - Jak w piosence "Mury" Jacka Kaczmarskiego, jestem jako ten śpiewak co także był sam. Cześć pamięci Jacka Kaczmarskiego.

Taniec dziewic wokół debat

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Krytyk i eunuch z jednej są parafii, obaj wiedzą jak i żaden nie potrafi.

Tyle razy słyszałem, że rząd robi źle, że nie wie jak działać dla Polski, jednak zawsze brakowało mi odpowiedzi, jak to zdaniem krytyka rząd zrobić powinien. Więc może jednak debaty pozwolą mi zrozumieć Polakom, jak pewne sprawy widzą główni kandydaci do sprawowania władzy w Polsce. Idąc po władzę każda partia powinna mieć własną koncepcję działań w sprawach dzisiejszych, własną wizję przyszłości i wreszcie ludzi, którzy to zrealizują, bo inaczej wygląda ona jak dziecko, co chce mieć zabawkę, choć nie będzie wiedzieć co z nią dalej zrobić.
 
Dziś, gdy patrzę na „debatę nad debatą” zastanawiam się, czy to aż tak trudno znaleźć neutralne miejsce do merytorycznego spotkania? Czy tak trudno wynająć małe studio w którym zasiądą minister dzisiejszego rządu, kandydat PiS na to stanowisko i dwóch dziennikarzy, jeden wyznaczony przez PiS a drugi przez PO oraz po jednym z przedstawicieli liczących się  w wyborach partii, jako kandydatów na przyszłych koalicjantów i chłodną kamerę, bez publiczności, która jak wiemy mogłaby zakłócać debatę. Każdy z kandydatów na stanowisko ministra w przyszłym rządzie ze strony PiS i PO przygotuje po 5 pytań, do swego kontrkandydata i każdy z nich odpowie, jak chciałby każdą z tych 10 spraw rozwiązać. Następnie do rozmowy powinni się włączyć przedstawiciele pozostałych partii, którzy przedstawiliby swoje koncepcje na omawianą sprawę i zadali po jednym pytaniu do uczestników pierwszej części rozmowy. Na koniec serii takich debat widziałbym debatę ministra finansów i kandydata na ten urząd, którzy by odpowiedzieli, jak pomysły zgłaszane we wcześniejszych debatach sfinansować i zamykającą serię debat rzeczową rozmowę kandydatów na premierów, którzy by to wszystko podsumowali prezentując swoje koncepcje rozwoju kraju. Czy nie tego oczekują Polacy? Czy właśnie coś takiego nie to jest nam potrzebne dla chłodnej i rzeczowej dyskusji o tym kto lepiej powiedzie Polskę w przyszłym sejmie?
 
Dziś jednak widzimy temat zastępczy, taniec dziewicy, co to by chciała i się boi, przepraszam nie może znaleźć odpowiednich warunków. Wybory się zbliżają dużymi krokami, jak długo będziemy oglądali „debatę nad debatą”? A może politycy nie znajdą odwagi by rzeczowo porozmawiać i znowu przyjdzie nam wybrać na zasadzie ten drugi jest „beeee”? 

KOMENTARZE

 • @Polonia
  Mówi Pani, że będzie to taniec córki Herodiady? Tylko kto i kiedy zażąda tych głów i czy historia go nie oceni tak jak córkę Herodiady? Ja jednak wolałbym byśmy rozmawiali na poziomie spraw gospodarczych a nie zemsty i nienawiści. Herodiada wszakże mściła się, za to, że Jan Chrzciciel powiedział jej prawdę.
 • @faral
  Liczysz na elementarną uczciwość cały czas. I ogólnie tak różowo i demokratycznie to widzisz. To tak nie działa, a już na pewno nie u nas.
  Obejrzałem kilka wcześniejszych debat. No dobra - wszystkie. I co? Wynikło coś z tego mądrego?
  Po co Kaczor ma się spierać z argumentami gości, którzy nie zrealizują 5% (2%?)z tego co pierdzielą? Za to będą mi i jemu roztaczać swoją euroaurę, a na koniec się dowie, że nie zrealizowali niczego przez niego.
  To jest tylko szoł obliczony na PR, a Ty mi tu, że się nad krajem platfusy będą pochylać! He,he!
 • @Torin
  PiS miałoby okazję choćby pokazać, że ma w swych zasobach kadrowych ludzi kompetentnych, lepszych niż obecni ministrowie. Bo na razie tę kartę wygrywa PO wskazując jako kandydatów na ministrów "wzory niekompetencji" jak Macierewicz czy Fotyga.

  Taka debata nie jest czystym PR, ją można sromotnie przegrać. Pamiętamy debatę Tusk - Kaczyński. To nie są przelewki, społeczeństwo patrzy i ocenia bez względu na wszelkie zabiegi PR.

  W mojej ocenie żadna partia nad krajem się nie pochyla, chodzi tylko o władzę i rozgrywki interprsonalne. Widziałem tylko dwie książeczki pokazywane z okładek przez PiS i SLD (nie wiem, czy gdzieś z ich treścią można się zapoznać)
 • @Polonia
  Witaj Polonio, nie będę się już wpisywał nie na temat pod artykułem o Zakopanem ale co rozumiesz pod nawróceniem Rosji? Jeśli chcemy iść drogą ekumenizmu, to mówienie o nawracaniu Rosji nie ma sensu, to są naprawdę zbliżone religie, szczególnie nasz "polski katolicyzm".
 • @Polonia
  Chętnie Polonio z tobą podyskutuję, postaram się coś na ten temat napisać, Tylko muszę cię rozczarować, ja w święte medaliki nie wierzę, 2 przykazanie dekalogu mówi wyraźnie: "Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą; 6a czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich." Kw 20, 4-6.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031