Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
10 postów 206 komentarzy

Faral

faral - Jak w piosence "Mury" Jacka Kaczmarskiego, jestem jako ten śpiewak co także był sam. Cześć pamięci Jacka Kaczmarskiego.

Bolszewickie metody

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Urodziłem się w latach 60, tak więc metody te poznałem tylko z opowieści rodziców, ale jeśli ktoś ich nie poznał, wspaniałą ilustracją niech będzie serial „Dom”. Jednak porozmawiajmy o nich.

 

 

 

Bolszewickie metody

Urodziłem się w latach 60, tak więc metody te poznałem tylko z opowieści rodziców, ale jeśli ktoś ich nie poznał, wspaniałą ilustracją będzie serial „Dom”. Jednak opowiedzmy sobie o nich.

Jak pamiętamy, w PRL była jedna przewodnia siła narodu - partia, jej prezes (I sekretarz) był „bogiem” dla członków swej partii, a wokół niego kręciła się grupa „półbogów” (członków KC PZPR). To oni rozdawali przywileje, a to talon na samochód, przydział mieszkania, wczasy w ośrodku rządowym albo prawo do kupowania w sklepie „za firankami”. Ale wymagano za to pełnej wierności partii i posłuszeństwa. Były również delegatury rejonowe, zakładowe, zbudowane znowu według tego samego wzorca i tak budowano socjalizm. Ale ludzie, jak to ludzie, bywali niesforni i zdarzało się, że w którejś z delegatur władzę przejęli ludzie, którzy nie do końca chcieli podporządkowywać się władzy wyższej. Mieli swoją koncepcję działania dla Polski, dla regionu a może tylko zakładu. Wtedy w teczce przyjeżdżał „człowiek”, człowiek, który miał spacyfikować albo wymienić niesfornych i zaprowadzić porządek, porządek zgodny z linią tej partii. Ale czasem również i to się nie sprawdzało, wtedy rozwiązywano lokalną organizację a ludzie w niej działający dostawali „wilczy bilet” i mogli szukać zatrudnienia przy wyrębie drewna na Suwalszczyźnie, albo w Bieszczadach. Tam mieli prawo wśród drzew głosić swe poglądy, drzewa ptaki i zwierzyna ich rozumiała. A nawet o wycieczkach na polowania, na białe niedźwiedzie wtedy opowiadano.

Znacznie mniejszym zagrożeniem byli pojedynczy niekonformiści. A byli to najczęściej ludzie myślący nietuzinkowo, starzy fachowcy, albo też ludzie, którzy widzieli zło i chcieli z nim walczyć, wykazywali błędy systemu, pokazywali niefachowość im narzucanych władz, bo przecież nie dla ich wiedzy a za oddanie partii ich wyznaczano. Z nimi walczono zupełnie inaczej. Wyszukiwano im „przewinienia”, a to, że przed wojną ojciec „coś” miał, a to, że kiedyś jakieś słowo powiedział, a nawet jeżeli nie, nazywano ich kontrrewolucjonistami, wrogami ludu, zgniłą reakcją, burżujami, kułakami, prowokatorami, bogate to było słownictwo. W takich przypadkach zawsze pojawiała się grupa aktywistów, którzy na boku się dogadywali, szeptali po kątach, a gdy już grupa aktywistów się ukonstytuowała zapraszali do siebie innych, dając im do zrozumienia, jesteś z nami, z słuszną linią partii, za dobrem zdrowej siły narodu, robotników i chłopów, a może chcesz skończyć marnie jak on? Tak niszczono ludzi wartościowych, fachowców, zgodnie z zasadą gorszy pieniądz wypiera lepszy. Właśnie takimi metodami bolszewickimi walczono o „Polskę”, „by Polska rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatniej”.

Czy tak było, pytam tych, którzy o tych czasach pamiętają? Jeśli stwierdzicie, że tak, to zamieńcie słowa: kontrrewolucjonista, wróg ludu, zgniła reakcja, burżuj, kułak, prowokator na słowa:  leming, SB-ek, PO-wski aktywista, o nawet to samo słowo, „prowokator” się trafiło i przeczytajcie to: //adriano.nowyekran.net/post/23755,faral-powski-aktywista-do-pisania-komentarzy-oraz-obnizenie-podatkow-dobrze-czy-zle-czym-jest-populizm

Nie przypomina Wam to coś?

Serdecznie pozdrawiam Adriano, Contessę, Torina, zapraszam do rozmowy, jeśli będziecie chcieli na argumenty rozmawiać, a nie nazywać mnie lemingiem, PO-wskim aktywistą. Możemy porozmawiać o bolszewickich metodach, jeśli tylko wiedzę o nich posiadacie, możemy porozmawiać o tematach, o których ja opowiem. Ja jestem otwarty, a ponieważ całe moje życie pracowałem nad tym, by rano przy goleniu móc spojrzeć sobie w twarz, wam nic nie grozi, mnie, no cóż przeżyłem socjalizm, jako student członek NZS (jedyna organizacja w moim życiu), w czasie strajków studenckich spałem na styropianie, nie byłem internowany, ale przecież wielu dzisiejszych przywódców też nie było, przeżyłem stan wojenny więc i teraz mam nadzieję, że jakoś dam sobie radę. Ja zapraszam do dyskusji, jestem tu by rozmawiać, bo lubię rozmawiać, a mój zawód powoduje, że żyję w samotności. Lecz nie wymagajcie, bym poszedł za wami, bo jak śpiewał Jacek Kaczmarski „śpiewak także był sam”.   Czy też będziecie szeptać po kątach, bojąc się rozmawiać jak Polak z Polakiem, bo choć nie mamy identycznych poglądów. to jednak Polakami podobnież jesteśmy.

 

KOMENTARZE

 • x
  He!
  Skoro już mnie wołasz!

  W kwestii patrzenia w lustro i tak dalej...:)
  http://www.youtube.com/watch?v=W6c8j92JGDw&feature=related


  Fajnie, ze używam bolszewickich metod z lat '60. Nawet nie wiedziałem.
  Za to słyszałem, że oni w każdej "podejrzanej" paczce mieli swoich kumpli. Desanty.

  "Czy też będziecie szeptać po kątach, bojąc się rozmawiać jak Polak z Polakiem, bo choć nie mamy identycznych poglądów. to jednak Polakami podobnież jesteśmy."
  No, to bardzo nie ładnie tak szeptać, bo słabo słychać.:p

  "leming, SB-ek, PO-wski aktywista, o nawet to samo słowo, „prowokator” "
  Nie będę Ci wklejał, jakie określenia padają z drugiej strony, bo nie chce mi się z siatką w gównie brodzić, żeby odłowić co ciekawsze kompozycje zapachowe.

  Ogólnie zaczynasz, nieźle. Pasterze Bez Skazy, Kresy, stop nienawiści, prześladowania przez bolszewików: Adriano, Contessa, Torin. Zbrodnie UPA. Zawód który powoduje, życie w samotności. :D

  Teraz to już ryczę jak bóbr i mi łzy po plecach ciekną!

  Już pisałem: Pożyjom uwidim.
  Było by miło jeśli udałoby Ci się przebić przez moją nieufność na którą sobie zapracowałeś, ale zadanie masz raczej trudne.
 • @Torin
  Co do tych kumpli w każdej paczce, to wiesz, zawsze się szuja znalazła, jak to w świecie rzeczywistym.
  A co do tego czy zapracowałem, możliwe, ale przecież się nie zmienię. Nie zacznę pisać jakie to PO beee a PiS cacy, bo tu lepsi specjaliści niż ja. Nie zacznę wierzyć w teorie spiskowe, bo w nie nie wierzę, zbyt dużo głupot się nasłuchałem.
  A co do epitetów, które ludzie wypisują po jednej i drugiej stronie to świat nie dzieli się na zwolenników PiS i PO a na mądrych i głupich. I jedni i drudzy są po obu stronach. Ale czy to powód, bym schodził do ich poziomu?
  Jeśli chcesz poczytać o historii tylko nie takiej ugładzonej "patriotycznej" my byliśmy wspaniali a ci drudzy same diabły, a takiej jak poprzedni wpis o Kresach, to zapraszam. Ja zaś mam taką pokrętną naturę, że jak ktoś mi jakąś teorię podaje, to ja szukam w niej dziury. Stąd biorą się takie a nie inne wpisy, ale tylko tam, gdzie moja wiedza na to pozwala. Dlatego też były moje wpisy podające poszlaki obciążające PiS w sprawie LEPPERA i nie dlatego, że w to wierzę, bo teorie spiskowe to nie ja, a dlatego, że nie wierzę, że jedna partia jest wspaniała a druga zła. Polityka ogólnie to jedno wielkie g... wyścig szczurów po władzę. Wyścig lizusów po łaskę pana. Nie mój to świat. Choć bawią mnie osoby ślepo wierzące w prawdomówność któregokolwiek z polityków. A jeśli już rozmawiam z grupą takich osób, to mam przytaczać ich argumenty, czy też kontrargumety?
  Więc "pażywiom uwidim, kak skazał amerikanc", wiesz czego się po mnie spodziewać. Resztę czas pokaże.
 • OBŁUDNIK FARAL
  Serdecznie pozdrawiam Adriano, Contessę, Torina, zapraszam do rozmowy, jeśli będziecie chcieli na argumenty rozmawiać, a nie nazywać mnie lemingiem, PO-wskim aktywistą. Możemy porozmawiać o bolszewickich metodach, jeśli tylko wiedzę o nich posiadacie, możemy porozmawiać o tematach, o których ja opowiem"

  Merytorycznie i na argumenty kłamco, porównujący nas do komunistycznej partii i bolszewii pisałem tutaj i 100 razy nie będę powtarzał:

  http://adriano.nowyekran.pl/post/23755,faral-powski-aktywista-do-pisania-komentarzy-oraz-obnizenie-podatkow-dobrze-czy-zle-czym-jest-populizm

  Napisz lepiej kim naprawdę jesteś i jak to się stało, ze sam Łazarz dał Ci kody.
 • FAŁSZYWA BOLSZEWICKA TROSKA O INNYCH
  "Czy też będziecie szeptać po kątach, bojąc się rozmawiać jak Polak z Polakiem, bo choć nie mamy identycznych poglądów. to jednak Polakami podobnież jesteśmy."

  Taki z Ciebie był demonstrant jak Superman z Mroczka z M jak miłość.
 • @adriano
  a i jeszcze jedno

  "Czy też będziecie szeptać po kątach, bojąc się rozmawiać jak Polak z Polakiem, bo choć nie mamy identycznych poglądów. to jednak Polakami podobnież jesteśmy."

  Moje zdanie na temat Twojej nazwę to osoby jest jasne i wcale się z tym nie kryję.
 • FAŁSZYWA BOLSZEWICKA TROSKA O INNYCH
  "w czasie strajków studenckich spałem na styropianie, nie byłem internowany"

  Nie byłeś internowany? Ojej! Przecież to internowanie to takie straszne! Michnik na internowaniu książki pisał. A Wałęsa zrobił dziecko i ze swoimi strażnikami (czyt. ochroniarzami) grał w ping ponga. Michnika nikt w więzieniu nie widział.

  Taki z Ciebie był demonstrant jak Superman z Mroczka z M jak miłość.
 • ty może mało spostrzegawczy jesteś?
  Nie udało ci się zauważyć przez to 5 lat, kto komu dorabia mordę, kto kogo lży i obrzuca łajnem? Nie podoba ci się, że kopany wstał i oddaje?
  Hej, jak ci tak smutno i "patriotycznie", to zaadoptuj jakiegoś esbeka i sobie gadajcie o tym, jakimi to jesteście Polakami, we wspólnym domku i jak jest miło i wesoło.
 • @Nathanel
  Bardzo merytoryczny komentarz, że aż nie bardzo wiadomo do czego się odnieść. Pod każdym tekstem można napisać, że to "wiącha idiotyzmów ,że nie nadaje się nawet do prostowania". Z pewnością tak nie piszą " "szczawie" czy inna inteligencja poowsiakowa" a ludzie posiadający głęboką wiedzę odnoszącą się do tematu.
 • @adriano
  Wiesz co Adriano, ile ty miałeś lat gdy nastąpił dzień bez "teleranka" bo opowiadasz o tym tak jakbym ja opowiadał "jaki to problem było chwycić broń i stanąć do powstania Warszawskiego", "jaki to problem być bohaterem w ub-ckiej katowni". Tacy co się wtedy jeszcze nie urodzili za największych bohaterów uchodzą, a nie ci, którzy w tę noc wywożeni byli gdzieś w nieznane miejsce. A wtedy naprawdę nie było nam do śmiechu. Strajk na PW zakończył się kilka dni wcześniej większość poszła do domów, w gmachu głównym została niewielka grupa, którą rano zapakowali na samochody i wywieźli w nieznanym kierunku. Pytanie co będzie, pytanie, co z kolegami, co zrobią władze, czy będzie wojna? Ale co ty możesz o tym wiedzieć... Ty oczywiście byłeś Superman nie jak Mroczek.

  Więc zanim użyjesz słów "bolszewickie metody" = "metody zgniłego kapitalizmu" przeczytaj choć kilka słów o tych metodach z dobrego merytorycznie opracowania historycznego.
 • @Muni
  Obrzucanie łajnem jak piszesz było wpisane w program wyborczy obu partii. Dzięki temu z bardzo wielu partyjek postsolidarnościowych powoli wyłoniły się dwie PO i PiS (SLD i PSL to pozostałości po poprzednim systemie, bazujące na ich twardym elektoracie i "sierotach po komunizmie" - byłem sprzedawcą benzyny, w sklepie z mięsem to byłem pan, każdy mi się w pół kłaniał). Obie partie nie były sobie dłużne, jeden drugiego opluwał "dziadkami z wermachtu", "kartoflami" na tym, nie na mądrych programach budowano swoją przyszłość polityczną i się im udało. A dziś Polacy zamiast wybierać do sejmu ludzi mądrych wybierają "mniejsze zło" - jedną z tych partii i zawzięcie się kłócą, wyzywają który z nich mądrzejszy. A to tak jakbym dyskutował, ja jestem mądry, bo gram w szachy pionami czarnymi. Ostatni raz wierzyłem politykom gdy mówili, odrzućmy rząd Millera z PiS połączy swe siły z PO i wreszcie Polacy będą rządzić. Od tej pory każdemu politykowi patrzę na ręce, szczególnie gdy populizmem zaczyna "posuwać". Gdy krzyczy, że tylko on jest Polakiem, ma monopol na mądrość. Nie chcę znów poczuć się jak okłamany idiota.
 • @faral
  "wtedy naprawdę nie było nam do śmiechu. Strajk na PW zakończył się kilka dni wcześniej większość poszła do domów, w gmachu głównym została niewielka grupa, którą rano zapakowali na samochody i wywieźli w nieznanym kierunku-"

  ale Ciebie nie wywieźli. Kolaborowałeś?

  "Obie partie nie były sobie dłużne, jeden drugiego opluwał "dziadkami z wermachtu", "kartoflami" na tym, nie na mądrych programach budowano swoją przyszłość polityczną i się im udało."

  Tylko, że dziadek z wermachtu to jest akurat mocny argument, który pokazuje z jakiej rodziny Tusk vel Polskość to Nienormalność się wywodzi i jakie przejął wartości. Widać to na co dzień w jego plugawych działaniach. Tak samo Michnik jest przeciwny rozliczeniom, bo wie z jakiej bandyckiej rodziny pochodzi.

  Kartofel to żenująca obelga, która sprowadza się wyłącznie o oceny wyglądu. Tak właśnie działa PO.

  "A dziś Polacy zamiast wybierać do sejmu ludzi mądrych wybierają "mniejsze zło"

  Ja wybieram dobro, bo zło zawsze jest złem. Trzeba być ślepym na to jak lewackie media plują na PiS, jak lewacy typu Kalisz czy Nałęcz próbują zarzucić innym komunistyczne metody działania, których sami używali i używają. Postkomunistyczne media tak samo boją się rozliczeń jak PO czy SLD i dlatego tak nienawidzą PiSu. Kto tego nie widzi to albo jest ślepy albo z PO czy SLD lub innej lewackiej partii. Te partie działają celowo na szkodę Państwa. Aferami, których teraz narobiło PO można by obdzielić 50 lat rządów.
 • @faral
  Dziadek z Wehrmachtu to fakt, a kartofel i "objat" to zniewagi i szyderka.
 • @adriano
  "ale Ciebie nie wywieźli. Kolaborowałeś?"
  To zostawię bez komentarza, bo świadczy tylko, że nie masz zielonego pojęcia o tamtych czasach. Ja wyszedłem z główną grupą studentów gdy podjęto decyzję ograniczenia jego rozmiaru.

  Oczywiście "dziadek z wermachtu" to mocny argument, a "4 pancernych i psa" oglądałeś, tam Gustlik był "dziadkiem z warmachtu". Wermacht był armią, do której wcielano z poboru. Ja służyłem 10 miesięcy jako "bażant" w Ludowym Wojsku Polskim, mój tata też, tyle że on 2 albo 2 lata. Więc moje dziecko jest dzieckiem komunistów, prawda. Mówisz, że taki ogromny wpływ mają rodzice, dziadkowie, pradziadkowie. To co powiesz na dziecko którego 2 pradziadków było oficerami carskimi, dziadowie kończyli szkoły rosyjskie i słabo po Polsku mówili, ojciec był żołnierzem AK, a później znanym inżynierem w Polsce wykonującym prace na zlecenie KC PZPR, m. in. podłączenia do ambasady USA w Warszawie? Wiesz o kim mówię? Pewnie nie.

  Ręce opadają, jak ktoś nie mając zielonego pojęcia o historii, trudnej historii swego kraju, nazywa się "patriotą". Naprawdę zalecam podręczniki do historii, bo twoi nauczyciele odwalili fuchę jak się patrzy.
 • @Muni
  Pradziadek z carskiej armii, też fakt, resztę przeczytaj w odpowiedzi dla adriano, bo widzę, że też się ona też przyda.

  Adriano mówi, że głosuje za dobrem, a co on wie, by móc ocenić czym jest dobro a czym zło? Wykazał się całkowitą nieznajomością historii kraju, kraju którego dzieliły czas zaborów, germanizacje, rusyfikacje. A wiecie, że Piłsudski był agentem austriackim? Niech głosuje za dobrem, ja twierdzę, że takiej opcji wśród kandydatów do wyborów nie ma.

  Lewackie media plują na PiS, pro pisowskie na PO, czym to się różni? Kłamstwa, pomówienia lecą z obu stron. Popatrz tu na piękne tekstu i piękne zdjęcia zdobiące artykuły, a przecież ND to bardzo umiarkowany artykuł. Bawiła się gra w obrzucanie polityków jednego ugrupowania fekaliami, bo wiesz mnie jakoś nie.
 • Co mi zapala czerwoną lampkę podczas lektury autora ?
  Wtręty z życiorysu czyli - popatrzcie, ja taki układny, przyzwoity itd. wszystko cacy podane na tacy by czytelnik przypadkiem nie próbował sam wyrabiać sobie zdania o autorze. Do tego co krok marchewka w postaci "porozmawiajmy", "podyskutujmy". To mi nawiewa pewne wspomnienia z komisariatu MO kiedyś - cywil o modulowanym treningiem głosem przekonywał mnie "porozmawiajmy", "podyskutujmy", "zmieńmy stosunek", a w nawiasie "bo jak nie to MY możemy się zająć córeczką".... Stan wojenny w Polsce, córka miała 2 lata, cywil był sąsiadem o którym do tamtej pory nie wiedziałam, gdzie pracuje...
 • @faral
  Co do dziadków, podobno nie tylko był tam dziadek w tym Wehrmachcie.
  Jeszcze chyba był drugi dziadek, czy stryjek... trochę tego było.
  A premier sam mówił o tym, że w domu się mówiło po niemiecku, nie?
  Są tu jakieś pomówienia, zniewagi?
  Prezydent Komorowski też zapomniał powiedzieć, że żona to córka dwóch żydowskich funkcjonariuszy UB, a może trzeba było?
  Zamiast tego potrafił wydusić, że "jaki prezydent, taki zamach".
  Nie porównujmy mówienia o faktach, jakkolwiek one nie wyglądają - to sobie wyborca SAM wykombinuje, do lżenia, szydzenia, palikocizmu i chorego niesiolstwa.
 • @contessa
  Tak czytam Pani wpis, chyba już 3 raz i oczom nie wierzę. Wy sobie tu naprawdę piekło urządziliście. Czy wychodząc na ulicę nie zastanawia się Pani czy jakiś UB-ek za rogiem nie stoi? Te czasy to już historia, przez pewien czas mieszkałem na osiedlu sąsiadującym z osiedlem milicyjnym, wiadomo, że nie samych milicjantów (6 budynków wielorodzinnych miało). Do szkoły chodziły dzieciaki z tamtego osiedla i jakoś nikogo z tego powodu co myśmy ze sobą rozmawiali nie aresztowano, na białe niedźwiedzie nie wywożono. Naprawdę wszędzie widzi Pani czatujących Ub-ków z PO?

  Zaprosiłem was o rozmowę ze względu na atak Adriano na moją osobę, rozpaczliwe zawiązywanie koalicji. Atak strachu, czy co? Może Pani czytać moje teksty, możemy polemizować, ja na pewno mam swoje prywatne i odbiegające od standardu poglądy i nie będę się z tym krył. Powiem co myślę, bo zawsze tak robiłem. Nie będzie Pani chciała, cóż też jakoś przeżyję.

  Podobnież jesteśmy na portalu niezależnych blogierów, więc ja jestem niezależny i od PiS i PO i jakichkolwiek innych sił i zawsze byłem indywidualistą, o czym się już Pani i pozostałe osoby przekonały.
 • O czym tu w ogóle gadać?
  Kiedy sprawa jest oczywista?!

  A kysz!
 • @faral
  "Wykazał się całkowitą nieznajomością historii kraju, kraju którego dzieliły czas zaborów, germanizacje, rusyfikacje."

  Nie masz na to żadnego dowodu. To jest pomówienie. Ty NIGDY NIE WYKAZAŁEŚ SIĘ ZNAJOMOŚCIĄ HISTORII TO NIE OCENIAJ INNYCH.

  "nazywa się "patriotą"."

  Ja tak siebie nazywam a Ty kim siebie nazwiesz? Dlaczego nic nie piszesz o Michniku i Wałęsie oraz o Jaruzelskim? O tych szkodnikach jakoś nie masz nic do powiedzenia.

  "Bawiła się gra w obrzucanie polityków jednego ugrupowania fekaliami, bo wiesz mnie jakoś nie."

  Faktycznie. Nie podoba mi się jak 99% mediów pluje na PiS.

  Elektorat PiS różni się od tego POwskiego tym, ze mówi merytorycznie. Nigdy nie słyszałem żadnej merytorycznej wypowiedzi z ust jakiegokolwiek polityka PO czy SLD. Same kłamstwa i oszczerstwa, przerywanie w debatach telewizyjnych, prychanie, mowa ciała obrobiona przez specjalistów.

  Nigdy nie słyszałem, żadnej wypowiedzi z ust Tuska czy Komorowskiego, która by mnie porwała na temat historii, czy bohaterstwa Polaków. Zawsze plotą takie bzdury, ze tego się nie da słuchać. Komorowski wielki historyk miesza i przekręca podstawowe fakty historyczne, no ale ludzie jego pokroju już tak mają. I Ty popierasz tą zdradziecką partię, która ma w gdzieś to co się stało z ofiarami katastrofy smoleńskiej, a o i o historii nie ma żadnego pojęcia historyku.
 • @faral
  "Te czasy to już historia, przez pewien czas mieszkałem na osiedlu sąsiadującym z osiedlem milicyjnym, wiadomo, że nie samych milicjantów (6 budynków wielorodzinnych miało)."

  Argument godny 3 latka. Kiedyś było sobie gospodarstwo a na nim krowy. Potem to gospodarstwo się rozwiązało.... i co nie było mleka? Było! Krowy znalazły się na innym gospodarstwie- tak można by z Tobą dyskutować.

  Komunizm się niby skończył a zdrajców i TW jest pełno w sejmie i senacie.

  "Zaprosiłem was o rozmowę ze względu na atak Adriano na moją osobę, rozpaczliwe zawiązywanie koalicji. Atak strachu, czy co? "

  Nie wmawiaj innym swoich emocji.

  "Te czasy to już historia,"

  Zgoda buduje. Zgoda na agentów, zdrajców i korupcję to jest zgoda Twoja i Twojego PO.
 • @adriano
  Po pierwsze jakiego mojego PO? Ileż razy można deklarować że nie jestem zwolennikiem żadnej partii.
  Masz rację, nie dałem dowodu znajomości historii, ale poczekaj kilka dni, będzie taki dowód 28.VIII będzie rocznica pewnego zdarzenia, zamieszczę tu coś ciekawego.

  Jeśli mówisz o "dziadku Tuska" to już wykazujesz się całkowitą nieznajomością historii, czyż nie? Bo nie chcę chcę Cię posądzać o celowe manipulowanie. Poczytaj wspomnienia powojenne, jak traktowano rodowitych Ślązaków, Kaszubów na ich ziemiach. Poczytaj sobie o powrocie Armii Czerwonej spod Berlina. O pociągach zatrzymywanych, wywlekanych i gwałconych kobietach. Pojedź na tamte tereny, tzw. ziemie odzyskane. Zobacz ileż tam zabytków popadło w ruinę, bo to "niemieckie". Tylko nie zrób zaraz ze mnie germanofila.

  Mówisz, że Tusk nie opowiada o historii. To jest polityka, historia leży w domenie haseł wyborczych PiS, nie PO, lecz to tylko polityka. Popatrz na daty odwiedzin Lecha Kaczyńskiego grobów Katynia. Porównaj je z kalendarzem wyborczych tamtych czasów.

  Polityka to nauka o mamieniu ludzi. Kwestia by o tym wiedzieć. Też byłem kiedyś taki jak wy, wierzyłem, że Solidarność, że przejęcie rządów przez PO-PiS przyniesie Polsce dobro. Panowie dali "popis" a we mnie coś pękło. Zrozumiałem, że nie ma dobrego polityka. Dla nich liczy się tylko ich własna kasa, prywatne nienawiści. Będą posługiwali się obłudą by tylko zdobyć kilka głosów więcej.
 • @Nathanel
  Wiesz, co nie muszę pytać rodziców, ja w odróżnieniu od wielu tutaj historię Polski znam. A przykład z życia? Mój wuj jako 17 letni chłopak spędził kilka lat we Wronkach za walkę o Polskę w oddziałach AK. Rozmawiałem o tym nie raz i to bez owijania w makaron. UB lat 45-50 i 60 to zupełnie inne UB, choć jedno i drugie akceptowalnych standardów dla tego typu urzędów nie spełniało.
 • @faral
  "Rozmawiałem o tym nie raz i to bez owijania w makaron. UB lat 45-50 i 60 to zupełnie inne UB, choć jedno i drugie akceptowalnych standardów dla tego typu urzędów nie spełniało."

  Akceptowalnych standardów??? UB???

  Masz tu swoje akceptowalne niespełnione standardy UB:

  http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_71.html

  O Jaruzelskim, Michniku i Wałęsie znowu nic. Ja jestem patriotą a kim Ty jesteś?
 • @faral
  Co do dziadka Tuska to Tusk ohydnie kłamał, że nic takiego nie miało miejsca.

  Ja wolałbym zginąć niż służyć Niemcom.

  PO- PIS nie miał szans bo PO mimo, że przegrało wybory żądało władzy absolutne j i najważniejszych resortów. Dlatego to nie mogło wypalić.
 • @adriano
  "Akceptowalne standardy" - zobacz, że w tym zdaniu jest sarkazm, ale na poważnie, policja bezpieczeństwa żadnego kraju z osobami którymi się zajmują raczej się nie patyczkują. Choćby nawet dziś sposób traktowania więźniów przez USA. Działania w latach 50 trudno nawet nazwać człowieczeństwem. Weźmy choćby życiorys Izaaka Stolzmana. Lata 60 można by się już pokusić o porównywanie z służbami bezpieczeństwa innych krajów.

  Dziś widziałem Twój wpis w artykule o Wrzodaku, mamy o nim podobne zdanie. Jaruzelski, Michnik z pewnością dużo różnic w zdaniach naszych byśmy nie znaleźli, a o Wałęsie z pewnością spory by się pojawiły. Powiem tylko jedno, Piłsudski którego zasługi dla polski 20-lecia są niepodważalne był agentem Austrii. Życiorysy wielkich i znanych osób nie zawsze są kryształowe.

  Jeśli chodzi o patriotyzm to ja patriotą jestem, mój patriotyzm sięga przed rok 966, bo dla mnie Polak Patriota nie musi być katolikiem, i kiedyś, jeśli mnie ktoś stąd nie wyrzuci porozmawiamy na ten temat. Jednak dla mnie patriotyzm nie równa się PiS. Chcesz wiedzieć co myślę o tej partii? Skupia wokół siebie ludzi o nastawieniu patriotycznym, ludzi myślących patriotycznie, często Polaków których cenię jak np. Pietrzak, ale również nacjonalistycznie. Zaś samo kierownictwo gra na patriotyzmie i z tym patriotyzmem niewiele ma wspólnego. Straszne herezje szerzę, prawda?

  A z drugiej strony ogromna grupa tych "patriotów" nie potrafi krytycznie ocenić naszej historii, bo jej nie zna, tak jak większość żarliwych katolików tak na prawdę ani religii ani historii religii nie zna. Ich wiedza ogranicza się do kazań niedzielnych, mało który miał biblię w ręku i większość uważa, że katolicyzm = chrześcijaństwo.
 • @faral
  Czy wiesz co to patriotyzm, a co nacjonalizm? Z tego co piszesz wynika, że tej jasności nie masz. Zdobądź ją zanim podejmiesz kontynuację powielania wymysłu jakiegoś dupka, który je utożsamia, a usłużliwe papugi go kolportują.
  Podpowiem tylko, że różnica między nimi jest taka jak między wystrychaniem na dudka i wydudkaniem na strychu.
  Przestań się wygłupiać bo NE to nie rykowisko...
 • @faral
  Skoro, że tak samo jak o Piłsudskim nie mówisz o agencie Bolku, o Michniku i Jaruzelskim. Tak samo ostro, jasno i wyraźnie, że najzwyczajniej w świecie czynili i czynią zło.

  Wałęsa to agent bezpieki i dzięki tej wtyczce w postaci Wałęsy powstało coś takiego jak gruba kreska.
 • @contessa
  Mam do ciebie pytanie, nie rozumiesz co czytasz, czy nie chcesz zrozumieć?
  "Chcesz wiedzieć co myślę o tej partii? Skupia wokół siebie ludzi o nastawieniu patriotycznym, ludzi myślących patriotycznie, często Polaków których cenię jak np. Pietrzak, ale również nacjonalistycznie. " Gdzie tu jest utożsamianie patriotyzmu z nacjonalizmem?

  NE nie jest rykowiskiem lecz miejscem ludzi niezależnie myślących, przynajmniej mam taką nadzieję.
 • @adriano
  Nie mieszaj, wyraźnie rozdzieliłem Michnika i Jaruzelskiego od Wałęsy i Piłsudskiego. Wałęsa pewnie był tym agentem lecz równocześnie porwał nas do zrywu bez którego dziś Europa nie wyglądałaby tak jak wygląda.
  Piłsudski też był agentem austriackim a człowiek który miał na to dowody zaginął i nikt go już nie znalazł.

  Gdyby nie było Wałęsy, nie byłoby Kaczyńskich. To Wałęsa przywiózł w teczce Kaczyńskiego do tygodnika Solidarność i przy proteście redakcji osadził go tam. Później właśnie na prasie Kaczyński zdobył pieniądze na PC. Tygodnik Solidarność był równoważnym pod względem odbioru co Gazeta Wyborcza. Ale upadł, dziś to mała gazetka związkowa. Nie jedna to redakcja upadła pod rządami Kaczyńskich. Przeczytaj historię Ekspresu Wieczornego.
 • @faral
  "Nie mieszaj, wyraźnie rozdzieliłem Michnika i Jaruzelskiego od Wałęsy i Piłsudskiego. "

  Ludzie z PO i popierający tą partią mają jeszcze jedną wspólną cechę.

  UDAJĄ, ŻE NIE ROZUMIEJĄ CO SIĘ DO NICH MÓWI/PISZE.

  Tłumaczę jeszcze raz. Chodziło mi o to, żei zbrodniarzy takich jak Jaruzelski, czy kłamców takich jak Michnik nie krytykujesz. Krytykujesz za to Piłsudskiego i robisz z niego agenta, a prawdziwych antypolaków nie potrafisz.

  Jak zaczniesz odnosić się krytycznie do Partii Oszustwa (w skrócie PO), do ich przekrętów, kłamstw, korupcji i oszustw, które są faktami to wtedy MOŻE uwierzę Ci, że chodzi Ci o dobro kraju. Na razie tego nie widać. Nie ma jasnych deklaracji, więc nie mam żadnych podstaw by Ci ufać. Jakoś nie pojawiła się u Ciebie krytyka co do kłamstwa Tuska o jego dziadku, jakoś nie krytykujesz HGW, że rozdaje nieuzasadnione nagrody swoim kolegom za nasze pieniądze.

  "Wałęsa pewnie był tym agentem lecz równocześnie porwał nas do zrywu bez którego dziś Europa nie wyglądałaby tak jak wygląda. "

  Gdyby Wałęsa nie był agentem i rozliczył komunistycznych bandytów to mielibyśmy dzisiaj prawdziwą demokrację i ta kwestia jest bezsporna. Jak dziś wygląda demokracja masz tutaj:

  http://kolodziejczyk.nowyekran.pl/post/24088,trzech-na-jednego-funkcjonariusze-bor-zachowali-sie-nagannie

  "Tygodnik Solidarność był równoważnym pod względem odbioru co Gazeta Wyborcza."

  TERAZ NAPISZ JASNO. BO, ŻE UMIESZ PISAĆ NIEJASNO TO JUŻ KAŻDY WIE: Czym dziś jest gazeta wyborcza? Co głosi? Jakie ma cele?

  Kiedyś GW była narzędziem do wciskania kitu ludziom, że nastąpiła prawdziwa transformacja.

  "Nie jedna to redakcja upadła pod rządami Kaczyńskich. Przeczytaj historię Ekspresu Wieczornego."

  Jest to kosmiczna bzdura, która jest niczym wobec wykupywania Rzeczpospolitej i Uważam Rze przez WSI.
 • @faral
  Samo kojarzenie patriotyzmu z nacjonalizmem jest błędne. Tacy jak ty w obecności pojęcia "patriotyzm" momentalnie i automatycznie przywołują nacjonalizm. Nie wiem po co - by wydać się interlokutorowi osobą ponadprzeciętnie inteligentną, z podnadprzeciętną erudycją i szerokimi horyzontami ? Efekt jednak jest odwrotny bo tego typu asocjacja dowodzi, że ta osoba pojęcia nie ma o patriotyźmie i nacjonaliźmie, o tym co je łączy i co różni i już jasne, że horyzont takiej osoby ma rozmiar... końskich klapek, a inteligencja i erudycja to tylko wysokie mniemanie ich posiadania...
 • @contessa
  Koniecznie próbujesz mi wcisnąć, że ja kojarzę patriotyzm z nacjonalizmem. Nikt normalny tego nie kojarzy tak. Patriotyzm jest cechą pozytywną, pamięć własnych korzeni spaja naród do pozytywnych działań. Patrioci będą mówili zarówno o naszych zaletach jak i wadach, będą mówili o zwycięstwach jak i klęskach. Nacjonalizm wybiera z historii to co akurat pasuje do do z góry założonego celu,najczęściej wielkości własnego narodu i krzywd doznanych od innych. W ten sposób buduje się poczucie głupiej dumy i nienawiść do wszystkich innych niż MY. A to co tam powiedziałem, to tylko tyle, że wokół PiS gromadzą się zarówno ruchy patriotyczne jak i nacjonalistyczne nie stawiając równości między nimi. To Ty tę równość próbujesz mi wmówić.
 • @adriano
  Co ja napisałem o Michniku i Jaruzelskim, że mam prawdopodobnie o nich identyczne zdanie jak Ty. Czy naprawdę muszę rzucić kilkoma obelgami bym był swój chłop? Wspólnota cech Piłsudskiego i Wałęsy to to, że obaj byli agentami i obaj porwali naród do czynów wyzwolenia się spod jakiegoś rodzaju okupacji. Tyle wspólnych cech. Jak powiedziałem również bez Wałęsy nie byłoby Kaczyńskich.
  Atak na Tuska poprzez "dziadka" był poniżej wszelkiej krytyki, szczególnie, że zgłaszał to historyk, który powinien znać historię pomorza. Dlaczego powiedział, że nic o tym nie wiem, nie mam pojęcia. Pomyśl tylko, co by powiedział J.Kaczyński gdyby ktoś mu zarzucił, że jego pradziadowie będąc oficerami carskimi musieli również brać udział w zsyłkach Polaków na sybir? TO są wszystko chwyty poniżej pasa.
  Przestań stosować określenia "partia oszustów" bo to do niczego dobrego nie prowadzi. Jak potoczy się nasza rozmowa, gdy będę określał PiS "partią kłamców". Wszakże 3 głównych jej przywódców ma wyroki za kłamstwa lub pomówienia. A jak mówię, od krytykowania PO są tutaj lepsi specjaliści niż ja.

  Pytasz, czym dziś jest GW, czymś czego do ręki nie biorę, bo można się ubrudzić. Jest narzędziem robienia papki z mózgu, jak również siania propagandy i złośliwości w najgorszym stylu. Wiele jest takich tytułów po obu stronach i po prostu się je omija.

  Tygodnik Solidarność i GW porównałem, bo oba tytuły startowały równolegle. Jeden się przebił drugi podupadł. Tak jak w drodze po władzę zniszczono inny poczytny dziennik, Ekspress Wieczorny.
 • @faral
  "Przestań stosować określenia "partia oszustów" bo to do niczego dobrego nie prowadzi. Jak potoczy się nasza rozmowa, gdy będę określał PiS "partią kłamców". "

  Jeśli poda pan niepodważalne dowody to proszę nazywać PiS partią kłamców. Na oszustwa PO wołowej skóry nie starczy. A jak chce pan dowodów na nie to polecam np. 3-godzinne expose D.Tuska z 2007 r. i szare komórki do myślenia oraz http://www.polskawbudowie.info/ .
 • @contessa
  Czy prawomocne wyroki sądów są wystarczającym dowodem?
  Zdaje się że PiS również wiele naobiecywał wyborcom. Czy jak wygra PiS to po jakim czasie na ten Egipt będzie Polaków stać? A w tych 3 milionach mieszkań, to już mieszkają? Kiełbasa wyborcza jest normalną częścią działalności partii na całym świecie. Więc wszystkie partie są "partiami oszustów"?
 • @faral
  Ja pana podpuszczam, a pan broni tej biednej, oczernianej Platformy jak własnych niewymownych. Hehehehe....
 • @contessa
  Ciągle próbuje mnie Pani zaszufladkować. Świat pewnie dzieli się tylko na zwolenników PiS i zwolenników PO, nic po środku, prawda. Ja tyko wykazuję, że ten święty PiS nie jest taki święty a są to po prostu grupy ludzi rwące się do władzy, stosujące podobne populistyczne metody, obiecujący gruszki na wierzbie. Każda partia nam naobiecywała i tyle z tego mieliśmy.
 • @faral
  Pan się szufladkuje sam, a ja... tylko się przyglądam i czekam kiedy się panu szuflada zatnie.

  Pogadaliśmy sobie chociaż choć gadać nie lubię ale czasem mi się zdarza.
  Owocnych dyskusji życzę.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031